Çamaşır Mandalı Kullanarak Yapabileceğiniz Kendin Yap Fikirleri

Paylaş

Çamaşırları asarken düşmemeleri için kullandığımız mandallar uzun yıllardır yaratıcı fikirleri bir parçası olarak hayatımızdalar. Çamaşır mandal ile neler yapılır? soruna aklımıza gelen ilk şey nedir diye düşündüğümüzde mandal ile yapılmış sallanan sandalye olacaktır. Mandalları birbirine yapıştırarak yaptığımız sallanan sandalyeler çok güzel olmaları yanında yaratıcılık konusunda da sınırları zorlayan bir ürünlerdi. Kendin yap fikirleri artık çok farklı fikirleri bir araya getiriyor, Mandallar konusunda da sadece sallanan sandalye değil evlerinizde farklı kullanım amaçlarına sahip dekoratif ürünler yapmanıza olanak sağlıyor. Mandallar ile yapılabilecek farklı fikirleri evlerinizde denerken sizde çocuklarınızı da bu yapım işine dahil edebilir ve onların el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Mandal Duvar Panosu

Mandal ile yapılan bu duvar panosu üzerindeki mandallara notlar ekleyebilir, resimleri ve güzel sözler yazabilirsiniz. Ev dekorasyonu için kullanacağınız bu aksesuarı mutfak için kullanabilirsiniz. Mutfakta pano üzerindeki çamaşır mandallarına yemek tarifleri de ekleyebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için size duvarları kullanmak için çok yardımcı olacaktır.

Kaynak: chickabug

Mandal Çaydanlık Altlığı (Nihale)

Sıcak oldukları için konulan bölgeyi yakmasın diye kullandığımız altlık (nihale) mutfakların vazgeçilmez ürünlerinden. Mandal ile yapabileceğiniz en kullanışlı kendin yap fikirlerinden olan mandal altlık, çaydanlık, tava, kazan gibi ocaktan sıcak şeylere karşı ahşap yapısı ile dayanıklı, kendine has şekli ile şık bir görüntü oluşturuyor.

Kaynak: ideesgiaolagr

Mandal Duvar Süsü Çerçeve

Çamaşır mandalları ile yapabileceğiniz çok şık ürünlerinde bir tanesi olan duvar süsü çerçeve. Duvar dekorasyonu yaparken işinizi kolaylaştıracak bir aksesuar. Kendin yap fikirleri içinde şık ve kullanışlı yapısı ile ortasına isterseniz resim koyabilir ya da kenarlarındaki mandallara küçük notlar ve resimler ekleyerek ev dekorasyonu için katkı sağlayabilirsiniz.

Kaynak: hamblyscreenprints

Kaynak: gwennypenny

Mandal Elbise Askısı

Dolaplarda çok yer kaplayan ve koyacak yer bulamadığınız elbiseler için mandal ile yapılan askı tam size göre. Genç odası, çocuk odası, yatak odası hatta mutfak için ev dekorasyonu ile uyumlu askı yapabilirsiniz. Kapı arkasına asılacak boyutlarda ya da kullanmak istediğiniz alana göre yapabilirsiniz. Kullanışlı yapısı ile mandallara tutturacağınız elbiseleri hem kolay bulursunuz hem de boş duvarları değerlendirerek odayı verimli kullanmış olursunuz.

İlginizi Çekebilir  Küçük Balkonlar İçin İşlevsel Masalar

Kaynak: elle

Kaynak: lanaredstudio

Mandal Buzdolabı Magneti

Notları, resimleri ya da hatırlatmaları buzdolabı üzerine post it ya da farklı şeyler ile yapıştırmak yerine mıknatıslı mandallar ile tutturabilirsiniz. Mandal buzdolabı magnet için mandal ve küçük mıknatıslar gerekli. Mandalları süslemek ise tamamen sizi hayal gücünüze kalmış.

Kaynak: etsy

Kaynak: treasureinanearthenvessel

Mandal Gelin Damat

Bu çamaşır mandallarının bir kısmı gelin bir kısmı ise damat olarak süslenmiş. Bu mandalları mandal ile yapabileceğiniz her şey için kullanabilirsiniz. Mandal ile ilgili bu yazıdaki aksesurlar ile birlikte kullanabilirsiniz.

Kaynak: etsy

Mandal Yılbaşı Süsü

Küçük geyikler ile mandalların üzerini süsleyerek yılbaşı ağaçlarının süslenmesinde kullanabilirsiniz. Ağaç süslemenin dışında bu süslediğiniz mandalları farklı ihtiyaçlarınız için de kullanmanız mümkün.

Kaynak: organizeyourstuffnow

Mandal Hayvan Oyuncaklar

Mandal ile çocuklarınız için hayvan figürlü oyuncaklar yapabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonu için de kullanabileceğiniz bu hayvan figürlü oyuncakların yapımında çocukların yapımını çocuklara bırakırsanız onların kendilerine olan güveleri ve yaratıcılıklarını da arttıracaktır.

Kaynak: estefimachado

Mandal Kalemlik

Yuvarlak bir fincan ya da kutunun üzerini farklı renklere boyadığınız mandallar ile kaplayarak yapabileceğiniz mandal kalemlik çalışma odası ya da home ofis dekorasyonu için çok yaratıcı bir aksesuar olabilir.

Mandal Saksı

Çiçekleriniz için kullandığınız küçük saksıların etraflarını mandallar ile kaplayarak mandal ile saksı yapabilirsiniz. Mandal saksının üzerini küçük eşyalar ile ya da farklı renklere boyayarak çok güzel bir saksı elde etmiş olursunuz.

Kaynak: marymanicreative

Mandal Sallanan Sandalye ve Masa

Mallar ile yapılan sallanan sandalyeyi bilmeyen yoktur. Mandal ile ne yapılır diye sorsak alacağımız 5 popüler cevaptan mutlaka ilki olacaktır. Bu mandal ile yapılan sallanan sandalye çocukları için oyuncak olabileceği gibi ev dekorasyonu için kullanacağınız bir aksesuar da olabilir.

Kaynak: etsy

Mandal Şekerlik

Yuvarlak bir kartonun üzerini mandallar ile kaplayarak yapabileceğiniz mandal şekerlik bu örnekte ki gibi su kuyusu benzeri bir şekle sahip olabileceği gibi istediğiniz süslemeleri yaparak küçük bir fıçı şeklinde de kullanabilirsiniz.

Kaynak: mundoaparty

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir