Salon Duvar Dekorasyonu ile Boş Duvar Kalmasın

Paylaş

Evlerin en çok kullandığımız yerleri olan salonların dekorasyonunda önemli bir yeri olan salon duvar dekorasyonu yaparken bazı dekorasyon fikirleri işinize yaracaktır. Salon dekorasyonu yaparken duvarları daha verimli ve son trendlere uygun bir şekilde dekore edebilmek için bu fikirle mutlaka işinize yarayacaktır.

foto galeri

Salon duvar dekorasyonu fikirleri

Salon duvar dekorasyon fikirleri başlıklar altında inceleyecek ve uygulamalı görseller ile salonunuzun duvarlarını dekore edeceksiniz. Salon duvar dekorasyonu küçük salonlar için önemlidir. Çünkü küçük salonlarda pek fazla yer olmadığından dekorasyon mevcut alan dekorasyon için değilde daha çok ihtiyaçları karşılamak için kullanılır. Bu durumda küçük salonlar duvarları kullanarak sıra dışı dekorasyon örneklerine imza atabilirsiniz.

Ahşap ya da Taş Duvar Dekorasyonu

Duvarların dekorasyonu konusunda artık daha fazla kafa yoracağız gibi duruyor. Bu örneklerde olduğu gibi son zamanlarda yükselişte olan ahşap paletler artık duvarları da kaplıyor. Paletler ile bir duvar seçilerek kaplama işlemi yapılıyor. Paletleri isterseniz doğal halleri ile bırakabilir isterseniz de zımpara ya da cila ile daha pürüzsüz bir hal almalarını sağlayabilirsiniz. Ahşap duvarların dışında Taş duvar dekorasyonu da son zamanlarda popülaritesini koruyor. Küçük taş parçaları ile yine aynı şekilde seçmiş olduğunuz bir duvarı kaplayarak farklı bir salon dekorasyonu yapabiliyorsunuz.

Palet ahşap duvar salon dekorasyonu

Salon duvar dekorasyonu taş duvar

Kaynak

Salon duvar dekorasyonu ahşap duvar

Kaynak

Salon dekorasyon fikirleri palet duvar

Tarzınıza Uygun Duvar Kağıdı Seçin

Oturma odası duvar dekorasyonu yaparken duvar kağıdı seçmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sıradan değilde daha çok ilgi çekebilecek farklı duvar kağıtları seçerek modern ve iddialı bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Salon duvar dekorasyonu duvar kağıdı seçimi tüm odanın konseptini etkileyeceğinden seçeceğiniz mobilyalar ve aksesuarlar ile uyumlu olmasına dikkat edin.

Dünya hatirası duvar kağıdı

Kaynak

Ağaç Duvar Kağıdı

Kaynak

Salon dekorasyon Modern Duvar Kağıdı

Duvarlar Artık Birer Fotoğraf Albümü

Son zamanlarda en popüler duvar dekorasyon ürünü olan duvar fotoğraf albümü farklılık ve yaratıcılık bir arada bulunuyor. Sizde aile albümü ya da sevdiklerinizin fotoğraflarını asarak yanlarına farklı aksesuarlar ile uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte gösterilen farklı stiller ile sizde kendi salonunuza ya da evinizde istediğiniz bir duvara uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Çiçek Desenli Koltuk Takımları Evinize Çiçek Açtıracak

 

Salon dekorasyonu duvar galerisi    Salon duvar Dekorasyonu Aile albümü

Kaynak

Duvar dekorasyonu resim albümü

Kaynak

Duvar dekorasyonu resimler

Kaynak

Müzik Aletlerini Duvarlara Taşıyın

Sıkı bir müzik sever ya da müzisyen iseniz bu ev dekorasyon fikirleri tam size göre. Salon duvar dekorasyonu yapacaksınız ve karar veremiyorsunuz o halde müzik aletleriniz ile duvarları süsleyin aynı zamanda onların zarar görmesini engellemiş olursunuz. İlke örnekte gitarlar için duvarlara yapılan tabloların için yerleştirilmiş. İkinci örnekte ise sadece çivi yardımı ile duvar asacağınız müzik aletleri ile duvarınız sıra dışı bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu müzik temalı gitar

Kaynak

Duvar Gitar dekorasyonu

Kaynak

Son Zamanların Trendi Geyik Başı

Son zamanlarda Salon duvar dekorasyonu yaparken sıklıkla kullanılan bir aksesuar olan geyik başları ile sizde modern bir salona sahip olabilirsiniz. Alçı ya da benzer bir malzeme ile yapılmış olan geyik başını kendi salon dekorasyonuna uygun şekilde boyayabilirsiniz. Son zamanların en moda renkleri olan pastel renkler ile pastel tonlarda oturma odası veya pastel tonlarda ev dekorasyonu yaparken geyik başı kullanabilirsiniz.

Geyik başı duvar dekorasyonu

Kaynak

Salon Duvar dekroasyon fikirleri   Salon duvar dekorasyonu geyik başı

Kaynak

Taş duvar dekorayonu geyik başı

Kaynak

Posterler Yeniden Trend Oluyor

Duvarları sıra dışı posterler ile süsleyerek modern bir salona sahip olurken aynı zamanda kendi tarzınızı da yansıtabilirsiniz. Marvel karakterleri olan ikinci örnekte sizde kendi sevdiğiniz filmler ya da müzisyenlerin posterleri ile birbirleri ile uyumlu bir galeri oluşturabilirsiniz.

Salon Duvar dekorasyonu iskambil kağıtları

Kaynak

Marvel karakterleri duvar dekorasyonu

Kaynak

Sevdiğiniz Sözler Duvarları Süslesin

Sevdiğiniz sözleri güzel yazı fonları ile ahşap malzemeler üzerine ahşabın dokusu ile uyumlu bir şekilde boyayıp sevdiğiniz sözleri üzerine yazarak duvarınız için güzel bir dekorasyon ürünü yapabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu Sözler

Salon duvar dekorasyonu Sözler

Kaynak

  1. Ahmet dedi ki:

    Duvarların bu kadar çok şeyle dekore edildiğini bilmiyordum teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir