Kendin Yap Fikirleri: Deniz Kabukları İle Saksı Süsleme

Paylaş

Deniz kabukları ev dekorasyon için yapılan süslemelerde çok sık kullanılan dekoratif bir ürün. Evinizin balkon, bahçe ve teras gibi alanlarında kullanmak için kendin yap fikirleri ile deniz kabukları ile çiçekleriniz için çok şık saksılar yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu saksı kullanılan deniz kabukları ile evinizde doğal bir dekorasyon aksesuarı olarak tüm dikkatleri üzerine çekecektir. Şimdi saksı yapımı için izlenecek yol ve malzemelerden bahsedelim.

Deniz kabukları ile saksı yapımı için gerekli malzemeler:

  1. Deniz kabukları
  2. Saksı
  3. Yapıştırmak için silikon tabancası
  4. Saksı için kullanacağınız çiçek ve ihtiyaç duyduğunuz kadar toprak.

Malzemeler hazırsa başlayalımç

Deniz kabuklarını büyükten küçüğe doğru sıralayalım. Bu sıralama daha güzel ve uyumlu bir görüntü oluşturması için gerekli.

Sıralama işlemini tamamladık ve şimdi sıra yapıştırmaya geldi. Yapıştırma işlemi için ısıtmış olduğumuz silikon tabancası ile büyükten küçüğe doğru olacak şekilde deniz kabuklarını saksı üzerine yapıştırmaya başlıyoruz.

Yapıştırma yaparken uyumlu bir görüntü oluşması için deniz kabuklarının araklı olmamasına özen göstermelisiniz. Kabukların birbirine yakın olması hem sağlamlık sağlayacaktır hem de saksının daha güzel bir görüntüsü olmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Dere Taşı ile Taş Paspas Yapımı

Tüm saksının üzeri kaplanıncaya kadar yapıştırma işlemine devam edin. Tüm alan bittikten sonra kuruması için en fazla bir gün bekletin.

Tamamı biten saksılar artık içerisine çiçek ekmek için hazır. Yaşadığınız bölgeye ve mevsime uygun çiçekler tercih ederek ekme işlemine başlayabilirsiniz. Bu saksıları eviniz bir çok farklı alanında kullanabileceğiniz gibi başkaları için özel günlerde hediye olarak da hazırlayabilirsiniz. Hediye edeceğiniz kişinin seveceği güzel çiçekler ile birlikte sizin emeğiniz ile yapılmış bir hediye sevdikleriniz mutlu edecektir.

Sizde kendin yap fikirleri ile bu saksıda olduğu gibi deniz kabukları yerine daha farklı malzemeler kullanarak yaratıcı saksılar yapabilirsiniz. Bu kendin yap fikri ile eviniz için çok şık bir saksıya sahip olurken güzel zaman geçirmeniz dileğiyle.

Kaynak: billabong

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir