Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri için 20 Yaratıcı Örnek

Paylaş

Bazen evde çalışma zorunda kaldığımız zamanlar olur. Çok istemesek de motivasyonumuzu arttırıp ders çalışacaksak dersi iş yerinde bitiremeyip ev getirdiğimiz işi bitirmeye çalışırız. Bunun için bir masa geçici olarak yetse de sürekli olarak bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalıyorsa çalışma odasına ihtiyaç duyarız. Sizde mevcut çalışma odanızı ya da yeni çalışma odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız çalışma odası dekorasyon fikirleri ile hem kullanışlı hem de şık bir çalışma odası dekore edebilirsiniz.

Çalışma odası dekorasyonu için illaki bir odaya ihtiyacını yok evde bu iş için uygun bir alanı çalışma odası işlevi görecek çalışma köşesi olarak düzenleyebilirsiniz.

foto galeri

Çalışma odası dekorasyonunda renk önemli bir etkendir. Renk seçimi yaparken parlak ve dikkat dağıtan renkler seçmek yerine daha sade ve açık renkler seçmelisiniz. Örneğin; kırmızı seçmek yerine beyaz, krem ve bu renkleri daha iç açıcı hale getirmek için pastel renkler ile modern bir çalışma odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Beyaz çalışma odası dekorasyonu

Kaynak

Çalışma odası dekorasyonu için mobilya seçimi tamamen ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Bu örnekte olduğu masa, sandalye ve sehpa kullanmak ihtiyaçlarınızı karşılarken dikkatinizi dağıtmayacaktır. Modüler mobilyalar yardımı ile depolama alanları yaratarak dağını bir çalışma odasının da önüne geçmiş olursunuz.

Dar ve uzun çalışma odası dekorasyonu

Kaynak

Çalışma odaları her zaman yetişkinlerin ihtiyaçlarını değil çocuklarında ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olmalı. Onlarında çalışmalarına fırsat verecek mobilyalar seçerek bu alanı onlarında ders çalışmaları için kullanacağı bir alan olabilir. Çalışma odası onların motivasyonunu ve onların derse olan ilgisini arttıracak.

Tüm alie için çalışma odası dekorasyonu

Kaynak

İlginizi Çekebilir  Amerikan Mutfak Modelleri İle Daha Ferah Mutfaklar

Mevcut çalışma odasını çocuklarınızın kullanımına uygun hale getirebilme imkanının yanında onlar için özel çalışma odası dekorasyonu da yapabilirsiniz. Onların mevcut odalarına da bir köşeye çalışma alanı yapabilirsiniz. Bu fikirleri çocuk odası dekorasyon fikirleri ile birleştirerek onlar için en uygun odayı dekore etmiş olursunuz.

Çocuklar için çalışma odası

Beyaz Renkli çalışma odası

Yukarıdaki iki resim için kaynak

Pastel tonlarda çalışma odası dekorasyon fikirleri

Kaynak

Çalışma odası dekorasyonu yaparken aydınlatmanın nasıl olacağına dikkat etmelisiniz. Bunu yaparken odanın doğal ışık alması mümkünse onu kullanmakta fayda var. Eğer doğal ışık alma imkanı yok ya da kısıtlı ise bu durumda masa lambası ya da tavandan ışık ile aydınlatma yapabilirsiniz.

Şık Çalışma odası dekorasyonu

Kaynak

Bu örnekte küçük bir alanı tasarruflu olarak kullanılarak yapılmış bir çalışma odasını görüyoruz. Odanın beyaz renk olması dışarıdan gelen ışıktan daha fazla yararlanırken aydınlık ve olduğunda daha büyük görünmesini sağlamış.

Küçük çalışma odası dekorasyonu

Çalışma odası ahşap ağırlıklı

Yukarıdaki ki iki resim için kaynak

Lüks tarzda çalışma odası

Kaynak

Çalışma odası dekorasyon fikirleri uygularken kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak dekore edebilirsiniz. Bu örneklerde olduğu gibi çalışırken ihtiyaç duyduğunuz cetveller ve müzik aletleri ile çalışma odasını dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. Bu yaratıcı örnekler daha çok özel tasarım genç odaları ve genç odası dekorasyon fikirleri ile kullanılıyor çünkü gençler bu gibi yeniliklere daha açık.

Mimarlar için çalışma odası dekorasyonu  Müzik sevenler için çalışma odası dekorasyon fikirleri

Diğer çalışma odası dekorasyon fikirleri

Sizde bu çalışma odası dekorasyon örnekleri ile kendi çalışma odanızı dekore ederken faydalanabilir ve kendi odanızı dekore ederken yaratıcı fikirler oluşturabilirsiniz.

Cam masalı çalışma odası

Yukarıdaki üç resim için kaynak

Modern çalışma odası dekorasyon fikirleri

Kaynak

Renkli çalışma odası dekroasyonu

Kaynak

Siyah beyaz çalışma odası dekorasyonu

Kaynak

Mavi beyaz çalışma odası dekorasyonu

Kaynak

Gri tonlarda çalışma odası dekorasyonu

Koyu renk çalışma odası

Ahşap çalışma odası dekroasyonu

Yukarıdaki üç resim için Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir