Home Ofis Dekorasyonu İle Evde Çalışmak Daha Keyifli

Paylaş

Gelişen teknoloji ve buna bağlı değişen meslekler ve zamanın daha değerli hale gelmesi insanlara evde çalışma imkanı sunuyor. Bunun bu ihtiyacı home ofis dekorasyonu yaparak evde size özel bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Bu durum yabancı ülkelerde bizden daha önce bir ihtiyaç olmaya başladığından buna İngilizce’de ev ofisi anlamında gelen home office ya da sık kullanılan tabiriyle home ofis deniyor. Aslında evdeki çalışma alanınıza verilen isimin pekte önemi yok orada yaptığınız iş ve bu alanda zamanı ne kadar verimli kullandığınız daha önemli. Büyük şehirlerde içinden çıkılmaz bir hal alan ulaşım sorunu da home office çalışmanın zorunlu bir hale gelmesine neden oluyor yolsa kaybedilen zaman ve para ile home ofis çalışarak tasarruf edebilir ve bu süreçte kaybettiğiniz enerjiyi işinize odaklayarak daha verimli bir çalışma elde edebilirsiniz.

foto galeri

Home ofis genellikler bilgisayar üzerinden yapılan işlerde ve küçük ve el yapımı ürünlerin üretimi için kullanılıyor. Bunun için home ofis dekorasyonu yaparken tamamen kendi ihtiyaçlarınıza ve home ofis için kullanacağınız alanın boyutları ile ilgili. Çoğunlukla freelance çalışanların kullandığı home ofis ile dünyanın farklı alanlarından İnternet üzerinden bulacağınız işleri yaparak hayatınızı idame ettirebilir ve bunu yüksek kira maliyeti, faturalar, yol masrafı ve bu süreçteki zaman kaybından kurtularak ek maliyetlerden kurtulabilirsiniz. Bunu yaparken şahıs şirketi kurarak kurumsal bir yapıya da sahip olabilirsiniz.

Rengarenk home ofis dekorasyonu

Kaynak: apartmenttherapy.com

Home ofis dekorasyonu yaparken tam anlamıyla ev ortamına benzemesi sizi yapacağınız işe odaklanmaktan geri koyabilir. Home office dekorasyonu için düşündüğünüz alanda iş ortamı gibi düzenlenecek bazı kısımlar ile bu alanın size iş için ayrılmış bir alan hissi vermesini sağlayabilir ve daha verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Home ofis dekorasyonu yaparken çok sık yapılan bir yanlış ise çalışma odası dekorasyonu ile karıştırmak. Çalışma odaları daha çok bireysel anlamda bir çalışma alanı sunar. Home office dekorasyonu ise daha kurumsal bir yapıyı andırır. Bunun sebebi ise evde çalışarak yapılan bazı işlerde müşteriyi burada ağırlamak zorunluluğu olacağından müşterinin sizin bu işi kurumsal bir firmadan farksız bir şekilde yapacağınıza ikna olmasına katkı sağlamasıdır.

İlginizi Çekebilir  Örneklerle Salon Dekorasyon Fikirleri

Home office dekorasyonu yaparken pastel renkler kullanarak hem modern bir görüntü oluşturabilir hem de gözünüzü yoracak ve dikkatinizi dağıtacak parlak renklerin olumsuz etkisinden de kurtulabilirsiniz.

Modern ve klasik tarzların birleşimi home ofis dekroasyonu

Kaynak: pinklittlenotebook.com

Home ofis dekorasyonu için kullanmayı düşündüğünüz alanın boyutları sizi korkutmasın. Küçük bir alan için küçük home ofis dekorasyonu yapabilirsiniz bunu yaparken daha az mobilya ya da alanı daha verimli kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bunun dışında uzun bir alana uzun home ofis dekorasyonu yapacaklar için duvara monteli masalar ile alanı verimli kullanarak modern bir home office dekorasyonu’na sahip olabilirsiniz.

İnce uzun home office dekorasyonu

Kaynak: houzz.com

Küçük home ofis dekorasyonu

Kaynak: houzz.com

Evdeki çalışma alanı home ofis dekorasyonu için diğer örnekler

Sizde evinizde home ofis dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız bunun için bu home office dekorasyonu örneklerinde kullanılan ev dekorasyon fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Size en uygun ve home ofis için kullanmayı düşündüğünüz alana en yakın boyutlardaki dekorasyon ile yapacağınız dekorasyon konusunda az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

Ahşap ceviz home ofis dekorasyonu

Kaynak: morar.com

Pembe ve beyaz renkler ile dekore edilmiş home office dekorasyonu

Kaynak: hellofashionblog.com

İki kişilik home office dekorasyonu

Kaynak: decoist.com

Modern tarzda minimalist home ofis dekorasyonu

Kaynak: avenuelifestyle.com

Ahşap masalı home ofis dekorasyonu

Kaynak: copycatchic.com

Koyu renklerde dekore edilmiş home ofis dekorasyonu

Kaynak: carlaaston.com

Klasik tarzda ahşap home ofis dekorasyonu

Kaynak: remodelaholic.com

Sade home office dekorasyonu

Kaynak: theofficestylist.com

Modern ahşap ile dekore edilmiş küçük home ofis dekorasyonu

Kaynak: houzz.com

Modern tarzda pestel home office dekorasyonu

Kaynak: mckennableu.com

Pastel renklerde home ofis

Kaynak: eeflillemor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir