Dere Taşı ile Yapılmış Ev Dekorasyon Aksesuarları

Paylaş

Doğal taşlar ile yapılan ev dekorasyon ürünlerinin kullanımı artması ile birlikte kendin yap fikirleri de bu doğrultuda yaratıcı fikirleri ortaya çıkartıyor. Doğal taşların başında dere taşı, çakıl taşı ve dolomit taşı gelmekte. Bu taşlar ile ev dekorasyonu için yapacağınız kullanışlı aksesuarlar yapmak sanıldığının aksine çok kolay. Bu doğal taşlar kendin yap fikirleri için oluşan çok becerikli olmak gerekli yanılgısını ortadan kaldırıyor. Dere taşı ile yapılmış bazı objeler süs için bazıları da günlük kullanım için uygun. Taşlardan yapılan objeleri  sizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapabilirsiniz. Şimdi taş ile neler yapılır ona bakalım.

Dere Taşı ile Paspas

Dere taşı ile yapılan en kullanışlı ürünlerden bir tanesi olan taş paspas kullanışlı olduğu kadar da dekoratif bir ürün. Kendin yap fikirleri içinde en kolay olanlardan bir tanesi. Taş paspas yapımı tamamen sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda boyut ve desen verebileceğiniz bir kendin yap fikri.

Kaynak: kissenundkarma

Kaynak: dekoloji

Taş Altlık / Nihale

Sıcak şeyleri konulduğu zemini yakmasın diye kullandığımız nihale için en uygun malzeme aslında taşlar. Taş nihale ya da taş altlık yapımı kolay olduğu kadar günlük kullanım için çok önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Bu taş altlıklar yemek masası düzeni için dekoratif bir ürün olarak tasarlayıp kullanmakta mümkün.

Kaynak: wholekitchen

Taş Düğme Kulp

Düğme kulp olarak bilinen bu kulplar dolap ve çekmece gibi mobilyalarda kullanılmakta. Dolap ya da çekmece için taş düğme yapımı taşların şekli itibari ile hem kolay hemde çok şık bir kulp ortaya çıkmakta.

İlginizi Çekebilir  Çakıl Taşları İle Yapılmış Sanat Eseri Tablolar

Kaynak: etsy

Taş Sepet

Taşlar ile sepet yapımı tam bir yaratıcılık örneği. Taşların birbirlerine yapıştırılması ile yapılan sepet mutfakta günlük kullanım için ya da salon dekorasyonu için dekoratif bir ürün olarak kullanılabilir.

Kaynak: apartmenttherapy

Taş Mumluk

Taşları silikon ile yapıştırarak yapılmış yaratıcı bir aksesuar. Taşların üzerine çizilen gözler ile taşlara canlı havası katılmış.

Kaynak: instagram

Küçük Taş Saksı

Taşların özel yöntemler ile delinmesi ile küçük çiçekler için uygun olan taş saksılar çok sık bir aksesuar olmuş. Bu taşların evde delinmesi zor olsa da hazır olarak bulabilirsiniz. Bulduğunuz taşlara mevsimlere uygun kısa ömürlü ya da toprağa çok ihtiyacı olmayan çiçekler ekebilirsiniz.

Kaynak: Pinsterst

Taş Tablo

Çakıl taşları ile yapılmış bu tablo ev dekorasyonu için çok özel bir parça. Zeka ve doğal taşların birleşimi ile ortaya çıkan bu sanat eserlerini andıran çakıl taşı tablo ev dekorasyonu ile uyumlu çerçeveler takılarak evin antre, salon, mutfak gibi farklı yerlerinde kullanıma uygun.

Kaynak: etsy

Yün Kaplamalı Taş

Doğal taşların üzerin özel bir malzeme ile kaplanıp, mevcut şekilleri ve dayanıklı yapılarından faydalanılarak yumuşak bir doku hissi uyandıran paspaslar yapılmış. Bu paspaslar daha çok yatak odası ve salon gibi rahatlığı ön planda tuttuğumuz alanlar için uygun.

Kaynak: etsy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir