Dere Taşı ile Taş Paspas Yapımı

Paylaş

Son zamanlarda doğal taşların ev dekorasyonu için kullanımı baya arttı. Bu taşlar herhangi bir işleme maruz kalmadan derelerden, denizden ve arazilerden toplandığı için doğal bir malzeme. Eviniz için siz de bu taşlar ile yaratıcı kendin yap fikirleri yardımı ile bir şeyler yapabilirsiniz.

Doğal taş ile yapabileceğiniz en güzel ürünlerden bir tanesi taş paspas. Bu paspaslar evinizi her yerinde kullanım için uygun. Taş paspası evinizde kapı önü, Antre, Banyo ve Bahçe gibi bir çok farklı alandan kullanmanız mümkün. Perki bu taş paspas nasıl yapılır? Başlamadan önce taş paspasın taş renkleri ve boyutu tamamen sizin tercihinize göre şekilleneceğini unutmayın.

Taş paspas için gerekli malzemeler.

  1. Paspas (istediğiniz ölçüde ve kullanım alanına uygun)
  2. Taşlar (Dere taşı, Dolomit taş, Çakıl Taşı vb.)
  3. Yapıştırıcı

Taş paspas yapımı için malzemeler hazır ise başlayabiliriz. Taşları konusunda seçimi yaparken farklı renkler ya da farklı büyüklüklerde olan taşları seçmek tamamen sizin zevkinize kalmış. Seçim yaparken mevcut ev dekorasyonu ile uyumlu olmasını da göz önünde bulurdun.

Almış olduğumuz taşları teker teker yapıştırıcı sürerek paspasın üzerine düzgün bir şekilde yerleştiriyoruz. Bu yerleştirme işlemi sırasında şekil olarak birbirine uygun taşları yan yana getirmeye özen göstermelisiniz yoksa uyumsuz ve kötü bir görüntü oluşturacaktır.

İlginizi Çekebilir  Krapon Kağıdı ile Pembe Ortanca Çiçeği Yapımı

Bu taş paspas örneğinde taşların şekil olarak uyumlu bir dizilişe sahip olduğunu görmekteyiz. Şekil uyumu dışında renk uyumu konusunda da renk olarak birbirine yakın renklerdeki taşları yan yana koyabileceğiniz gibi zıt renkleri bir araya getirerek de farklı bir taş paspas yapabilirsiniz.

Zeminde kullandığımız paspasın tüm yüzeyi taşlarla dolana kadar yapıştırma işlemine devam ediyoruz. Tüm alanı taşlarla kapladıktan sonra kuruması için yapıştırıcının türüne göre en fazla bir bekliyoruz. Kuruduktan sonra taş paspas kullanıma hazır.

Taş paspas yapımı bitti ve son hali ortada

Gördüğünüz gibi taş paspas yapımı kolay ve zahmetsiz bir kendin yap fikri. Sizde evde ihtiyacınıza göre istediğiniz renk ve ölçüde taş paspas yapabilirsiniz. Yaptığınız bu tap paspasları sevdiklerinize hediye ederek sizin elinizden çıkmış bu güzel ve kullanışlı hediye ile onların da evlerini güzelleştirebilirsiniz.

Kaynak: curbly.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir