Bej Renk Ev Dekorasyonu Yapacaklara İlham Verici Örnekler

Paylaş

Ev dekorasyonu yapılırken renk seçimi konusunda çok zorluk çekenler için özel bir renk olan bej renk ile yapılabileceklere bakacağız. Bej renk zaman içerisinde eskimeyen ve yeni dekorasyon fikirleri ile de uyum içerisinde kullanılmasından dolayı son zamanlarda yine yaygın bir kullanıma sahip. Bej renk sadeliği ve diğer renkler ile kolay uyumu, onu ev dekorasyonu konusunda ikinci renk olarak kullanacaklara çok büyük kolaylık sağlıyor.

Kaynak: Osman Tahir

Bej renk evlerin tümünde kullanılabileceği gibi sadece belirli odalar için de kullanmanız mümkün. Bej renk özellikle romantik yatak odası dekorasyonu yapmak isteyenlerin gözdesi olabilecek bir renk. Açık bir renk tonuna sahip olması, ışık kullanımı ve mobilya seçimini kolaylaştırırken aynı zamanda ferah bir görüntü oluşturuyor.

Kaynak: domino

Bej Renk İle Beyaz Uyumu

Bu örnekte olduğu bej renk, beyaz renk ile çok uyumlu kullanıma sahip. Evin duvarları için beyaz renk tercih etmeniz durumunda perdelerde, mobilyalarda bej renk ve açık tonlara sahip ahşap görünümlü mobilyalar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Oturma odası, salon, yatak odası, yemek odası hatta mutfak dekorasyonu için de uygun olan bej renk size duvarlarda ve mobilyalarda kullanma imkanını aynı anda sunuyor.

İlginizi Çekebilir  Özel Tasarım Modern Parke Modelleri

Kaynak: annaleena

Beyaz ağırlıklı bir dekorasyon yapmayı düşünüyorsunuz ama sade olmasından korkuyorsanız bej renk ile destekleyerek çok başarılı dekorasyon fikirleri ortaya çıkartabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi beyaz  mutfak için seçilmiş olan bu bej renk perdeler ile daha ferah ve modern amerikan mutfak dekorasyonu yapılmış.

Kaynak: gravityhomeblog

Çalışma odalarını daha ferah ve aydınlık yapmak isteyenler için de bej renk ideal. Çalışma odası dekorasyonu yapacaklar bej renk mobilya, perde,halı ve küçük aksesuarlar ile bir bütün oluşturabilirler.

Bej Renk ile Uyumlu Renkler

Son olarak bej renk ile uyum içerisinde kullanabileceğiniz renkler: Gri, yeşil, beyaz ve ahşap tonları. Bu renkler dışında bej rengi pastel renkler ile uyum içesinde kullanabilirsiniz. Diğer örnekerleri incelediğiniz takdirde bej renk ile uyumlu renklerin örnekler üzerinde kullanımlarını görebilirsiniz.

Kaynak: hitta-hem

Kaynak: theapartment

Kaynak: shiftpropertystyling

Kaynak: alvhemmakleri

Kaynak: cocolapinedesign

Kaynak: instagram

Kaynak: pinterest

Kaynak: thedesignchaser

Kaynak: Emma Fisher

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir