Çıkmak İstemeyeceğiniz Beyaz Mutfak Modelleri

Paylaş

Mutfak dekorasyonu yaparken renk seçimi her zaman zor olmuştur. Seçilen renk her zaman içimize sinmeyebilir. Genelde evlerin boyanması aşamasında seçilen renkler mutfaklarda da kullanılır. Bu renkte her zaman mutfağınız ile uyumlu olmayabilir. Bunun gibi bir sorun ile karşı karşıyaysanız  beyaz mutfak dekorasyonu tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak.  Beyaz renk saflığın, temizliğin ve aydınlığın simgesi olması sebebi ile toplumumuzda çok sevilen bir renktir. Beyaz renk mutfağınızı temiz gösterir, aydınlık olmasını sağlar, ve kullanmak istenen bir çok renk ile uyum içinde olur. Beyaz rengin sunduğu bu avantajlar küçük mutfak dekorasyonu konusunda sizi bir adım öne taşıyacak.

foto galeri

Mutfak dekorasyonu konusunda bir çok ihtiyaca cevap veren beyaz mutfak modelleri farklı renkler ile çok canlı mutfaklara sahip olmanıza yardımcı olacak. Son zamanlarda popüler olan siyah beyaz mutfak dekorasyonu yaparken beyaz renk ile bunu çok kolay şekilde sağlayabilirsiniz. Mutfakta kullandığınız beyaz eşyalar ve ankastre ürünler ile uyumlu şekilde kullanabileceğiniz bir beyaz mutfak sayesinde bu ürünlerin dekorasyona yaptıkları olumsuz etkileri de kırmış olursunuz. Hatta beyaz bir tezgah ve beyaz eşyalarınız ve ankastre ürünleriniz ile çok güzel bir görünüm sağlayacaktır. Beyaz rengi ahşap mobilyalarınız ile uyum içinde kullanabilirsiniz ve mobilyalarınız için fazladan masrafa girmemiş olursunuz.

Açık Mavi Beyaz Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin En Uygun Renk

Küçük mutfakları en büyük sorunu mevcut alanı kullanmak ve olduğundan daha büyük göstermek. Mutfağınızı olduğundan büyük göstermek için beyaz renk en uygun renktir. Beyaz mutfak dekorasyonu yaparak sizde küçük mutfağınızı daha büyük göstererek yaptığınız diğer dekorasyon fikirleri ile uyum içinde kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örneklerde görüldüğü gibi uzun bir mutfakta beyaz renk kullanılarak daha ferah ve olduğundan daha geniş görünmesi sağlanmış. İkinci örnekte ise bir köşede bulunan küçük mutfak için seçilen beyaz renk yine mutfağı ferah ve olduğundan büyük görünmesine katkıda bulunmuş. Sizde mevcut mutfağınızı daha temiz ve daha büyük göstermek isterseniz beyaz renk sizinde mutfağınıza çok yakışacaktır. Bunun dışında küçük mutfaklarda masa kullanmak isteyenler küçük mutfak masaları ile bu ihtiyaçlarını karşılayabilir.

İlginizi Çekebilir  Son Zamanların Modası Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Uzun Beyaz Mutfak

Beyaz Küçük Mutfak

Beyaz Birçok Renk İle Uyumludur

Beyaz renk yapısı itibari ile birçok renk ile uyumlu olduğundan beyaz mutfak dekorasyonu yaparken bu avantajlı durumdan faydalanmak gerekli. Pastel renkler ve doğandan canlı renkler ile uyum içinde kullanabilirsiniz. Bu örneklerde görüldüğü gibi farklı birçok renk ile kullanımını görmekteyiz. Mavi beyaz, yeşil beyaz, siyah beyaz, sarı beyaz, kırmızı beyaz ve ahşap beyaz olmak üzere mutfak dekorasyonu yapmak mümkün.

Mavi Beyaz Mutfak

Diğer Beyaz Mutfak Modelleri

Sizde mutfağınıza en yakın mutfağa bakarak kendi mutfağınızın dekorasyonu konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Bazı basit dekorasyon fikirleri ile mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Modern Beyaz Mutfak

Kırmızı Beyaz Mutfak

Yeşil Beyaz Mutfak

Siyah Beyaz Mutfak

Ahşap Beyaz Mutfak

Beyaz Amerikan Mutfak

Beyaz Ankastre Mutfak

Beyaz Mutfak Adalı Mutfak

Klasik Beyaz Mutfak

Küçük Beyaz Mutfak

Modern Beyaz Mutfak Modelleri

Sade Beyaz Mutfak

Görseller için Kaynak

 1. firuze dedi ki:

  merhaba evime lamine parke yaptırmak istiyorum. dublex 45 m3 salon, 20 m3 odalar,kapılar beyaz ,mobilyalar açık renk lütfen parke ve perde rengi hakkında bilgi verirmisiniz

  • Dekolog dedi ki:

   Merhaba

   Söylediğiniz mobilya ve kapılar ile açık renklerde ahşaba ait desenlerin üzerinde belirgin olduğu bir parke kullanabilirsiniz. Parke için tamamen düz beyaz ya da çok açık bir beyazdan kaçınmalısınız. Ahşap desenli olması size uzun vadede mobilya değişikliği ya da tam beyaza göre kirlenme konusunda daha dayanıklı olmasından avantajlı olacaktır.

   Perde seçimi ise son zamanlarda moda olan pastel renkler arasından kullanacağınız diğer mobilyalar (halı, kilim, sehpa, tekli koltuk, berjer vs) ile uyumlu ya da yakın bir renk tercih etmeniz daha modern bir eve sahip olmanızı sağlayacaktır.

 2. firuze dedi ki:

  MERHABA DUBLEX EVİMİZDE MERDİVEN ARASINDA PENCEREMİZ VAR BÜYÜK SAYILIR. DESENLİ VİTRAY DÜŞÜNDÜK ACABA SADE ÇİÇEKLİ . MANZARA VE YA RESİM GİBİ HANGİSİ EVE YAKIŞIR GENELDE DESEN OLARAK NE ÖNERİRSİNİZ EV ORTAMI İÇİN

  • Dekolog dedi ki:

   Merhaba,

   Evinizi nasıl dekore ettiğinizi bilmediğim için biraz genel önerilerde bulunacağım. Vitray seçimi yaparken hayvan yerine klasik tarihi desenler, sevdiğiniz kentlerin silueti, modern desenlere sahip ve ünlü tabloları uyarlamış vitray seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir