Romantik Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Paylaş

Yatak odaları en çok kullandığımız alanların başında geliyor. Evliliğin uzun yıllar getirdiği yıpratıcı etki ya da yeni evlilerin monotonluktan kurtulmak için en çok kullanılan bu odada değişiklikler yapmak isteyecektir. İnsanlar gelende yatak odası dekorasyonu yaparken romantizm ile   seksi yatak odası dekorasyonunu karıştırmaktalar. Bunun en büyük etkisi de kırmızı yatak odası dekorasyonunda görmekteyiz. İnsanlar romantik yatak odası oluşturmaya çalışırken kırmızı ağırlıklı kullanmayı tercih ederler ve kırmızı renk ilk anda dikkat çekicidir, fakat uzun süre kırmızı ışığa maruz kalınırsa rahatsız ve tedirgin edici olmaya başlayabilir. Sizde kırmızı renk kullanmak istiyorsanız bunu daha az tutmanızda fayda var. Bu konuda daha çok romantik yatak odası dekorasyon örnekleri üzerinde duracağız. Bu dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detayları var. Bunlar renk seçimi, aydınlatma ve aksesuarlar.

foto galeri

Renk Seçimi

Romantik yatak odası dekorasyonu yaparken renk seçimi önemli bir etkendir. Koyu ve kapalı renkler yerine açık pastel tonlarda renkler seçerek odanızda ferah ve romantik bir görüntü oluşturmuş olursunuz. Duvarlarda boya yerine duvar kağıdı da kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı seçerken çiçek desenli olanları seçebilirsiniz. Tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak yerine yatak başı olan duvarı daha belirgin ve büyük desenlere sahip bir duvar kağıdı seçerek sade bir romantizm katmış olursunuz.

Modern romantik yatak odası dekorasyonu

Aydınlatma

Aydınlatmada romantik yatak odasının olmazsa olmazları arasında yer alır. Çok fazla ışık romantik yatak odaları için uygun değildir. Avizeler ve küçük ışıklar ile süsleyebilirsiniz. Aydınlatmayı küçük mumlarla da yapabilirsiniz. Mumlar romantik bir hava katacağından dolayı yatak odanızda güzel bir görünüm kazandıracaktır. Bunların dışında tavandan aydınlatma yapmak yerine güzel bir avize ya da odanızın dekorasyonuna uygun abajur ile aydınlatmayı sağlayarak odanıza farklı bir hava katmış olursunuz. Abajur ve avizeyi aydınlatma aracı olarak kullanabilmeniz dışında farklı model ve renk seçeneklerinden ötürü dekorasyon aracı olarak da kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Birbirinden İlginç Özel Tasarım Genç Odaları

Aksesuarlar

Yatak odasında romantik bir hava oluştururken aksesuarların önemli bir yeri vardır. Çok fazla aksesuar kullanımından kaçınmalı ve ferah bir yatak odası dekorasyonu oluşturmuş olursunuz. Çiçek kullanmakta yatak odanıza romantik bir hava katacaktır. Çiçek seçerken de cansız süs çiçekleri yerine güzel kokulu canlı gül, begonya ve orkide gibi  hem güzel bir görünümlü hem de güzel kokulu çiçekler kullanabilirsiniz. Güller ile güzel kokularının dışında gül yaprakları ile odanıza romantik bir hava kazandırabilirsiniz. Çiçekler dışında yatağınızın üzerine küçük ve rahat yastıklar koyarak da rahat ve romantik yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Bazı tül aksesuarlar kullanmanız da romantik bir yatak odası dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olur. Mobilya seçerken de daha çok ahşap görünümlü mobilyalar tercihe edebilirsiniz. Ahşap görünümlü mobilyalar da sade ve doğal görünümleri ile sade bir romantizm sağlayacaktır.

Modern romantik yatak odası

Romantik ve sade yatak odası dekorasyonu

Diğer romantik yatak odası dekorasyon örnekleri

Sizde bu dekorasyon örneklerine bakarak kendi yatak odanız uygun bir dekorasyon yapabilirsiniz. Bu örneklerde kullanılmış detaylar sizinde fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaklar. Birbirinden farklı modelleri ile bazıları sade bir düzenleme yaparken bazıları da lüks ürünlerle yapılmış.

Açık hava romantik yatak odası

Ahşap Romantik yatak odası dekorasyonu

Havuzlu romantik yatak odası dekorasyonu

Jakuzi olan romantik yatak odası

Klasik romantik yatak odası dekorasyonu

Küçük romantik yatak odası dekorasyonu

Loş romantik yatak odası dekorasyon örnekleri

Modern romantik yatak odası modelleri

Palet ile romantik yatak odası dekorasyonu

Romantik beyaz yatak odası dekorasyonu

Romantik tül yatak odası dekorasyon fikirleri

Romantik yatak odası dekorasyonu beyaz

Romantik yatak odası dekorasyonu çiçek desenli

Romantik yatak odası dekorasyonu loş

Romantik yatak odası dekorasyonu modelleri

romantik yatak odası modelleri

Tüllerle romantik yatak odası dekorasyonu

Fransız romantik yatak odası dekorasyonu

Kaynak

  1. Akca dedi ki:

    Hepsi birbirinden şık. Çok güzel bir galeri olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir