Amerikan Mutfak Modelleri İle Daha Ferah Mutfaklar

Paylaş

Amerikan mutfaklar mutfak konusunda eski gelenekleri bir kenara bırakmak ve yeni yapılan konutlarda kullanılan mimari ile daha çok karşımıza çıkıyor. Amerikan mutfak denilince öğrenciler ve bekarlar tarafından sıklıkla tercih edilen rezidans daireler akla gelmekte. Oluşan bu algı son yıllarda yapılan inşaat projeleri ile değiştirilmiş gibi görünüyor. Yapıları itibari ile alışılagelmiş mutfak yapısından farklı olan amerikan mutfak modelleri evinizde farklı kolaylıklar sağlarken olumsuz yönleri de bulunmakta. Bunlara bakacak olursak;

foto galeri

Bu mutfaklar küçük alanla sahip evler için en ideal mutfak olarak görülmekte. Amerikan mutfak modelleri ile sahip olduğunuz küçük evinizde mevcut alanı daha verimli kullanabilir ve daha modern bir ev dekorasyonu yapmanıza yardımcı olur. Küçük alanların en büyük sorunu olan kalın duvarların kapladığı alanlardan bu mutfaklar ile kurtulabilirsiniz. Evlerinizde küçük mutfak dekorasyonu yapmayı planlıyorsanız sizde amerikan mutfak dekorasyonu seçerek bunu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu mutfakların diğer bir avantajlı yönü ise size servis kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlamasıdır. Mutfakta hazırladığınız lezzetli yemekleri amerikan mutfağa yakın bir yere yerleştirdiğiniz yemek masasına servis ederken amerikan mutfağın bu avantajını daha iyi anlayacaksınız. Yemek masası kullanmak istemiyorsanız mutfak adası kullanarak mutfağınız ile diğer kullanım arasında bir duvar işlevi görmesini sağlarken aynı zamanda yanına ekleyeceğiniz sandalyeler ile yemek masası olarak da kullanabilirsiniz.

Bu mutfaklarda Ankastre mutfaklar bir dezavantajdan avantaja dönüşmekte. Yapıları itibari ile alan sıkıntısı olmaması ve göz önünde olması bu mutfaklarda ankastre mutfak ürünleri kullanımını daha avantajlı kılmakta. Ayrıca ev dekorasyonu yaparken mutfağınızda kullandığınız bu ankastre ürünleri uyum içinde kullanabilirseniz çok başarılı bir ev dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Ahşap amerikan mutfak modelleri

Kaynak

Amerikan mutfak denilince ülkemizde mutfak kültürünün de etkisinden olacak akla hemen yemek kokusu gelmekte. Bu aslında alıştığımız mutfak yapısının havalandırması için pencere ve basit bir davlumbaz ya da aspiratör yeterli olmasından kaynaklanmakta. Bu tarz mutfaklarda bu sorunu biraz da olsa aşmak için etkili bir davlumbaz ya da aspiratör tercih etmelisiniz. Yemek kokusu dışında diğer sorun oluşturan diğer kokular ise çöp kokusu ve kalan bulaşıkların kokusu. Yine eski alışkanlıkların etkisi ile mutfakta unutulan çöp kokusu sadece mutfağı değil mutfağa bağlı olarak kullandığınız oturma odası ve yatak odanıza dolacaktır. Bunun için mutfak çöp biriktirmemeye özen göstermelisiniz. Kalan bulaşıkların kokusu da bu mutfaklar için dezavantaj oluşturan kokulardan. Elinizden geldiğince mutfağınızda bulaşık biriktirmeden hemen yıkamaya çalışın. Bunların tamamı için mutfağınızı eski mutfağınıza oranla daha temiz tutmalısınız.

İlginizi Çekebilir  Romantik Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

Amerikan mutfak modelleri konusunda sıkça duyulan diğer bir şikayet ise mutfağın çok göz önünde olması. Duvarlar ile kapalı mutfaklarda büyüyen bir nesil ve alışkanlıklar bu durumun oluşmasına sebep olmakta. Siz mutfakta bulaşıkları yıkarken misafirlerinizi salonda meraklı gözler ile sizi izlemesi sizin açınızda rahatsızlık verici bir durum oluşturuyor olabilir. Hatta mutfaktaki ses bazen televizyon izleyenlerin sesi biraz açmalarına dahi neden olabilir. Ayrıca bu mutfaklar mutfakta fazla zaman geçirmenizi sağlayacağından biraz kilo almanıza neden olabilir 🙂 .

Amerikan mutfak gri renk

Kaynak

Amerikan mutfak modellerine detaylı bakacak olursak son zamanlar da mutfaklarda popüler olarak kullanılan beyaz mutfak ve siyah beyaz mutfak modellerini görebiliriz. Bunun dışında mutfağınızın eviniz ile iç içe olacağından ev dekorasyonu ile uyum içinde olmasına özen göstermenizde fayda var. Sizde aşağıdaki mutfakları inceleyerek kendi mutfağınız için düşündüğünüz dekorasyonu yaparken fikir sahibi olabilirsiniz.

Rengarenk Amerikan Mutfak Modelleri

Beyaz Amerikan Mutfak

Modern Beyaz Amerikan Mutfak

Beyaz Mutfak Adalı Amerikan Mutfak

Beyaz Tabanlı Siyah beyaz Amerikan mutfak

Siyah Mobilyalı Siyah beyaz Amerikan mutfak modelleri

Siyah Duvar Beyaz Mobilyalı Siyah beyaz amerikan mutfak

Gri renk modern amerikan mutfak

Kaynak

Küçük ahşap amerikan mutfak

Kaynak

Küçük amerikan mutfak dekorasyonu

Kaynak

Küçük beyaz amerikan mutfak

Kaynak

Modern açık renk amerikan mutfak

Kaynak

Modern ahşap amerikan mutfak

Kaynak

Modern beyaz ahşap amerikan mutfak

Kaynak

Modern beyaz amerikan mutfak dekorasyonu

Kaynak

Nostaljik amerikan mutfak

Kaynak

  1. Nur dedi ki:

    Amerikan mutfak güzel fakat yemek kokusu da içeriye gelmese daha güzel olacak. Değiştirmek istiyoruz fakat evimiz küçük.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir