Bahçeniz İçin Veranda Dekorasyonu Modelleri

Paylaş

Bahçenizde gölgelik bir alan olmasını istiyorsunuz ve bunun bahçenizin dokusu ile ters düşmeyecek bir yapıda olmasını istiyorsanız veranda tam sizin istediğiniz bir gölgelik. Havaların ısınması ile birlikte kendimizi açık alanlara atıyoruz. Bahçesi olanlar bahçeleri için dekorasyon yaparken,Balkon ve terası olanlar ise bu alanlar için dekorasyon yapıyor. Siz ilk grupta iseniz ve bahçeniz var ise sizde mutlaka bahçenizin bir köşesini gölge alan yapmak için düşünmüşsünüzdür. Veranda aslında yapı itibari ile Anadolu’da kullanılan farklı isimler ile ihtiyaçlara uygun bir şekilde kullanılmakta. Hayma, Asma, gibi farklı versiyonlar ya da benzerleri demek daha doğru olur.

foto galeri

Sizde bahçenize veranda yapacak veya yaptıracak iseniz bu veranda modelleri fikir sahibi olmanıza yardımcı olacak. Kendiniz yapacak iseniz sizin için bir kaç basit fakat etkili tüyo verelim. Bahçelerin yapısı itibari ile çiçekler ve ağaçların olması kadar doğal bir şey olamaz. Peki bu bitkileri hem canlı birer yapı hem de bahçenizin dekorasyon unsuru olarak kullanacaksanız sarmaşık yapılı bitkiler tamda bu iş için biçilmiş kaftan. Belki biraz zaman alabilir fakat uzun vadede güzel bir sarmaşık ile verandanın üst kısmında doğal bir gölgelik yapı oluşturabilirsiniz. Sarmaşık yerine tarlalar için olan kısa boylu asma değilde uzayan ve sarmaşık gibi yayınlar üzüm türü seçerek gölgesinde ve meyvesinde yararlanırken şık bir dekorasyon unsuru olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Pastel Tonlarda Oturma Odası Sizi Dinginleştirecek

Sarmaşık Hayma Veranda

Veranda dekorasyonu için iç kısmı ve kenarlarında bolca çiçek kullanmanız şık bir görüntünün yanında size doğal bir uğraşta sağlayacaktır. Ayrıca veranda dekorasyonu ile bahçenizde güzel kahvaltılar, şık akşam yemekleri ve hafta sonları arkadaşlarınız ile mangal partileri verirken güneş geldi rüzgar esti gibi sorunların da önüne geçebilirsiniz.

Verandayı ihtiyacınıza uygun olarak istediğiniz ölçü ve modele göre kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için taşıyıcı kolonlar ve üst kısmı için ihtiyaç ve zevkinize göre sarmaşık, bez veya sazlıklarda olan kamış tercih edebilirsiniz. Taşıyıcı kolonlar için ahşap, metal ve taş tercih edebilirsiniz. Taş için antik yunandaki sütunlar gibi hazır beton ile bahçeler ve açık alanlar için yapılmış malzemeler bulabilirsiniz. Demir yapacak iseniz bunları daha sonra alçı veya farklı malzemeler ile kaplayarak farklı bir şekil almasını sağlayabilirsiniz.

Veranda dekorasyonu için modeller

Modern Perdeli Veranda

Modern Havuz Veranda

Modern Bahçe Veranda

Sarmaşık Hayma Asma Bahçe Veranda

Havuzbaşı Veranda Modelleri

Kapalı Ahşap Veranda

Klasik Veranda

Kubbeli Veranda

Kuru Sazlık Veranda

Küçük ışıklı Veranda

Leylak Veranda

Ahşap Veranda

Romantik veranda

Romantik veranda

Tül veranda dekorasyonu

Tül veranda dekorasyonu

Bahçe Veranda Modelleri

Çiçek Desenli Veranda

Çiçekli Veranda

Eğimli Ahşap Veranda

Modern Havuzbaşı Veranda

Modern Köşe Veranda

Modern Siyah Veranda Modelleri

Ahşap Veranda Modelleri

Modern Tasarım Veranda

Modern Teras Veranda

Modern Veranda Modelleri

Retro Veranda Sarmaşık

Romantik Beyaz Çiçek Veranda

Sade ahşap Veranda

Sade Beyaz Veranda Modelleri

Saksı ve Çiçekli Veranda

Salıncaklı Veranda

Sarmaşık Asma Veranda

Sarmaşık Modern Veranda

Sarmaşık Perde Veranda

Sazlık Veranda

Sütunlu Modern Veranda

Sütunlu Veranda

Şömineli Veranda

Taş Sütunlu Veranda

Yuvarlak Veranda

Kaynak: decoholic

 1. Erdal özel dedi ki:

  Merhabalar reaimlerdi verandalar çok güzel ellerinize sağlık bende bahçeme büyük bir veranda yaptırmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Dekolog dedi ki:

   Merhaba,
   sitemizdeki ürünler görsel olup fikir sahibi olmanız açısından sunulmuştur. Veranda yaptırma isterseniz bu işi profesyonel olarak yapan firmaları tercih etmenizi öneririz.

   İyi günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir