Uzun Salon Dekorasyonu Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Paylaş

Evlerinizde kullanmanız gereken ince uzun ya da dar bir odanız var ve bu odayı oturma odası veya salon olarak dekore edeceksiniz ve odanın dekorasyonu konusunda kararsızsınız. İnce, uzun ve dar alanlarda alanları verimli kullanmak ve kötü bir görüntü oluşturmamak için bazı tüyolara ihtiyacınız olabilir. Çünkü doğru şekilde yerleştirilmeyen koltuklar, sehpalar, yemek odaları, halılar, dolaplar ve salon dekorasyonu için kullandığınız mobilyalar rastgele yerleştirilmiş bir depo görüntüsü oluşturur ya da yaşam alanınızı daraltarak günlük hayatınızı zorlaştıracak bir yapı halini alacaktır. Dar, ince ve uzun oturma odası dekorasyonu konusunda ihtiyacınız olacak bazı basit değişiklikler ve fikirler ile daha rahat kullanabileceğiniz bir salona sahip olabilirsiniz.

foto galeri

Uzun Salonlarda Yürüme Alanı Mutlaka Olmalı

Uzun salon dekorasyonu yaparken bir tarafı yürüme alanı olarak boş bırakmalısınız. Dar alanların en büyük sorunlarının başında bu gelir çünkü mevcut mobilyalarımızı yerleştirirken bazen mecburen yürüme alanlarını daraltmakta hatta bazen yürüme alanı bırakmıyoruz. Yürüme alanı olmaması hem mevcut mobilyalarınızı yığılmış bir şekilde kötü bir görüntü oluşturur hem de odayı kullanımınızı etkiler.

Uzun oturma odası dekorasyonu Dağ evi

Mobilyaları Odanın Boyutlarına Göre Yerleştirmelisiniz

Salon dekorasyonu yaparken mevcut mobilyaları odanın mevcut boyutlarına göre yerleştirmelisiniz. Dar ve uzun bir salona sahipseniz mobilyaları duvara paralel olarak yerleştirebilirsiniz. Fakat geniş ve uzun bir salona sahipseniz burada mobilyaları duvara paralel yerleştirmek doğru bir yöntem olmayacaktır. Bu durumda mobilyalarınız açılı olarak yerleştirmelisiniz. Böylece oturma odanızda mobilyaları duvara paralel yerleştirmek yerine açılı bir şekilde yerleştirmek uzun alanlarda geniş ve ferah bir görünüm sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Örneklerle Salon Dekorasyon Fikirleri

Uzun oturma odası dekorasyonu Apartman

Duvarları Kullanmaktan Kaçınmayın

Uzun oturma odası dekorasyonu yaparken odanın durumu itibari ile duvarların bir kısmı pencere olacak ve diğer kısımda ise mobilyalar için kullanacağınızdan dolayı duvarlar mecburen boş kalacaktır. Bu durumda duvarları kendi isteğinize ve mevcut dekorasyon fikri ile uyumlu aksesuarlar ile salon duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

Uzun oturma odası dekorasyonu Klasik

Uzun salon dekorasyonu için diğer örnekler

Sizde bu örneklere bakarak uzun salon dekorasyonu yaparken mevcut salonunuza en yakın dekorasyon örneği ile özdeşleştirerek kendi salonunuza daha yakın bir dekorasyon yapabilirsiniz. Bu örneklerden esinlenerek kendi mevcut salonunuzu dekore edebilir hatta salonunuzun uzun değilde kare ise dahi bu dekorasyon fikirlerini uygulamaktan kaçınmayın mutlaka orada da işinize yaracaktır.

Uzun oturma odası dekorasyonu Açık Renkler

Uzun oturma odası dekorasyonu Ahşap

Uzun oturma odası dekorasyonu Aile

Uzun oturma odası dekorasyonu Aparatman Dairesi

Uzun oturma odası dekorasyonu Gösterişli

Uzun oturma odası dekorasyonu İnce Uzun

Uzun oturma odası dekorasyonu Küçük Salon

Uzun oturma odası dekorasyonu Küçük

Uzun oturma odası dekorasyonu Modern

Uzun oturma odası dekorasyonu Plaza

Uzun oturma odası dekorasyonu Sade

Uzun oturma odası dekorasyonu Salaş

Uzun salon dekorasyonu Klasik

Uzun salon dekorasyonu Modern

Kaynak: homedesignlover

  1. mine tanrıklulu dedi ki:

    mobilyalar renkler tasarım cok iyi…

  2. Fatoş dedi ki:

    Çok güzel Mutfaklarizmiz ver.

  3. Fatoş dedi ki:

    Mutfaklarizmiz harika çok bağıdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir