Laminat Parke Nerede ve Nasıl Kullanılmalı?

Paylaş

Laminat parke ham maddesi; ağaçlardan ürünler elde edilirken ortaya çıkan talaş gibi maddelerin işlemden geçirilmesiyle oluşur. Daha sonra HDF denen bu tabakanın üstü dekor kağıdı ile kaplanır ve koruma şeridiyle işlem tamamlanır. Montajı oldukça kolay olan yüzey döşeme blokları ev ve ofis ayırt etmeksizin her yaşam alanının yerini kaplamak için kullanılabilir. Farklı renk ve doku seçenekleri farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eder. Temizliği ve bakımı da çok basittir. Çünkü laminat parke hemen hemen her türlü temizlik malzemesi ile temizlenebilir, deformasyonlara karşı dayanıklıdır. Laminat parke fiyatları seçilen ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Standart Parke Çeşitleri Nasıl Seçilir ve Nerede Kullanılabilir?

Derzli ve derzsiz olmak üzere ikiye ayrılan standart parkeler birçok farklı oda tipine uyum sağlayabilen renk ve doku seçeneklerine sahiptir. Derzli modellerin fiyatları derzsiz seçeneklere göre daha yüksektir. Ancak bunun yanında çeşitli kullanım avantajları sunarlar. Geçmeli yapıları sayesinde kolayca montaj gerçekleşir. Böylece işçilerin iş yükü azalır ve zamandan da tasarruf edilir. Derzli parkelerin çizilmelere karşı dayanıklı yapısı ve bloklar arasında boşluk olmaması nedeniyle herhangi bir eşya kolayca sürükleyerek yüzey üstünde hareket ettirilebilir. Yer döşemelerini aşınmaya neden olabilecek çok güçlü maddelerin dışında herhangi bir temizlik ürünü ile rahatlıkla dezenfekte edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Özel Tasarım Modern Parke Modelleri

Derzsiz parkeler ise uzun senelerdir kullanılan malzemelerdir. Bu ürünlerin fiyatları derzli seçeneklere göre genelde daha düşüktür. Sipariş vermeden önce uygulanacak alanın ölçümlerini doğru şekilde yapmaya özen göstermeniz büyük önem taşır.

Farklı Zevklere Uygun Dekoratif Parke Seçenekleri

Standart renk ve modellerin dışında farklı seçenekleri incelemek isteyenler için parlak, yazılı, desenli, rustik, eskitme, granit ve taş görünümlü parkeler de mevcuttur. Örneğin gösterişli bir dekorasyonun parçası olarak Highgloss parlak parkeler tercih edilebilirken daha vintage bir atmosfer yaratmak isteyenler eskitme ya da taş görünümlü seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Modern çizgilerle döşenmiş bir ev ya da ofis için ise zebra desenli bir modelin tercih edilmesi dekorasyonun tamamlanmasına yardımcı olabilir.

Laminat parke seçimi yapılırken renk ve desen tercihinin yanında kullanım alanına göre özel olarak imal edilmiş ürünler de incelenebilir. XXL extra uzun ve geniş modeller daha az adette blok geniş alanların kolayca kaplanmasını sağlar. Ortalama 2.11 metre kare olan bu kategorideki ürünler diğer seçeneklere göre neredeyse 2 kat daha uzundur.

www.parkesepeti.com‘da; farklı beğenilere, çeşitli ev ve iş yerlerine ve özel isteklere göre kategorize edilmiş parkeler arasından sizin için en uygun ürünü hemen bulabilir, en uygun fiyata en yüksek kalitede kolayca satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir