Kardeş Odaları Çok Çocuklu Ailelerin Kurtarıcısı Oluyor

Paylaş

insan ilk çocuğunu kucağına aldığı zaman içinde hissettiği o duyguyu daha sonra dünyaya gelen çocuklarında da aynı heyecan ile hissediyor. Hissedilen duygu değişmese de çocuk sayısı farklı toplumlarda ekonomik durum, refah yapısı, toplumsal yapı, yaşanılan ülke ve inanç gibi farklı etkenlere bağlı halde artış ya da azalış göstermekte. İlk çocuk için çocuk odası dekorasyonu yaparken çokta zorlanmayabilirsiniz fakat çocuk sayısı artıyor ve evinizin oda sayısı da sınırlı ise o zaman bir odayı birden fazla çocuk için en uygun hale getirmeniz gerekecektir. Bu durumda kardeş odası dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ev dekorasyon fikirleri için önemli olan alanlardan kardeş odaları çocuk odası için olabileceği gibi genç odası dekorasyonu için de kullanılabilir.Kardeş odaları için iki ve daha fazla kardeş olarak inceleyeceğiz.

foto galeri

Bir kız ve bir erkek için kardeş odası

Kaynak decopeques.com

Kardeş odası dekorasyonu yaparken odayı ortak kullanan kardeşler arasında yaş farkı olacağından onları için en uygun dekorasyon ögelerini seçmelisiniz. Yeni evli çiftlerin ile çocuktan sonra dünyaya gelen bebekleri için evde oda yok ya da tek oda da kalmalarını istiyor olabilir. Bu durumda yeni bir oda hazırlamak yerine büyüyen çocuk ile aynı oda içinde bir köşeye bebek için beşik ve onun özel eşyaları için bir alan ayırarak kardeş odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Bunu yaparken odanın bütünlüğünü ve büyük çocuğun kıskançlık yapmasına neden olabilecek derecede farklı bir uygulama yapılmamalı. Hatta çocuklarınızın yaş grupları yakın olacağından buna uygun kardeş odaları yapmak onların aynı şeylerden hoşlanacağı için daha kolay olacaktır.

İki kardeş için bebek ve çocuk odası

Kaynak: melissaesplin.com

Bu kardeş odası iki kardeş için uygun fakat ikiden fazla çocuk için daha fazla yatak ve daha fazla özel alan gerekli. Bunun için çok büyük bit odaya gerek yok aslında modüler mobilyalar ve yaratıcı ev dekorasyon fikirleri ile yapabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi tavana iple bağlı yataklar ile odadaki alandan tasarruf ederken modern bir görünüm sağlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir  Çocuk Odası Dekorasyonu için Yaratıcı 22 Farklı Örnek

3 kardeş için genç kardeş odası

Kaynak thebumpercrop.wordpress.com

Üç kardeş için modern kardeş odası

Kaynak: omyfamilyblog.com

Kardeş odaları için önemli bir unsur ise odayı kişiye ve cinsiyete göre özelleştirmek için kullanılacak ögeler. İsimlerinin baş harfleri ile onları anlatan köşeler yapabileceğiniz gibi cinsiyetlere göre farklı renkler ve farklı tarzlar olabilir. Kardeşler aynı şeylerden hoşlanıyor olabilir ya da aralarında bir ayrım yapıldığı hissi gibi yanlış bir algı oluşmaması için aynı tarzda da kardeş odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

Kardeş odaları için duvar süsü

Kaynak: randrworkshop.com

Bu örnekte ise baş harfleri ve iki kardeş için dayanıklı olduğu için ferforje yatak seçilmiş ve diğer dekorasyon ögeleri ise benzer şeyler seçilmiş. Bu sayede farklılığı ortadan kaldırırken küçük detaylar ile kişiselleştirilmiş oluyor.

iki kardeş için modern çocuk odası

Kaynak: petitevintageinteriors.com.au

İki genç kardeş için kardeş genç odası

Kaynak: popsugar.com

Kardeş odası dekorasyonu ile dekore edilmiş kardeş odaları

Kardeş odası için farklı zevkler ve farklı alanlarda yapılmış kisi çocuk odası kimisi genç odası olan birbirinden farklı kardeş odası örnekleri aşağıda size sunduk. Bu kardeş odaları içinden siz ve çocuklarınızı zevklerine uygun olanlar ya da yaratıcı fikirleri kendi evlerinizde uygulayabilirsiniz.

iki genç için kardeş odası

Kaynak: projectnursery.com

Bir bebek ve bir büyük çocuk için beyaz kardeş odası

Kaynak: cinsarah.com

kardeş odaları için çalışma köşesi

Kaynak: babyramen.blogspot.com.tr

Genç kız ve çocuk odası bir arada kardeş odası

Kaynak: stylemepretty.com

iki erkek kardeş için modern kardeş odası

Kaynak: i-design.su

İki kardeş için modern çocuk odası

Kaynak: homelife.com.au

Kaynak: semiproper.com

iki kardeş için ahşap kardeş odası

Kaynak: onekindesign.com

iki kardeş için ferforje yataklı çocuk odası

Kaynak: lovelylife.se

Mavi pembe kardeş odası

Kaynak: projectjunior.com

Kardeş odası için sade ve iki kardeş için oda

Kaynak: smileandwave.typepad.com

Üç kız kardeş için kardeş odası dekorasyonu

Kaynak: mommyshorts.com

İki kaderş için sade kardeş osaı

Kaynak: blog.stephbond.com

İki kardeş için genç kız odası

Kaynak: potterybarnkids.com

kardeş odaları beş kardeş için kardeş odası

Kaynak: potterybarnkids.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir