Giyinme Odası ile Elbiselerinize Daha Kolay Ulaşın

Paylaş

Evlerimiz artık kendilerine özgün halleri ile değil ihtiyaçlarımıza göre çok farklı şekiller alabiliyor. Giyinme odası bu değişikliklerden bir tanesi. Çalışma hayatı, sosyal çevre ve aile derken her an farklı bir kıyafet giymemiz gerekebiliyor. Mevcut durumda evlerdeki dolaplar bu hızlı değişime aya uydurmakta zorlanırken giyinme odaları tam da bu iş için biçilmiş kaftan. Eşyalara kolay bir şekilde erişim imkanı sunarken düzenli yapısı ile çok fazla elbiseyi tek alanda saklayabiliyoruz.

Kaynak: stylemotivation

Giyinme Odası Artık Lüks Değil İhtiyaç

Giyinme odaları insanları değişen sosyal hayatları ile birlikte artık bir ihtiyaç halini almaya başladı. Hele iş dünyası, sanat, spor, medya, siyaset ile uğraşanlar ve evli çiftler için ihtiyacın ötesinde bir zorunluluk olmaya başladı. Çiftler kendi işlerine sahip ve iş dışında birlikte geçirilen bir sosyal çevrede zaman geçiriyorlarsa giyinme odası olması kaçınılmaz bir hal alıyor. Farklı farklı yerlerde giyilmesi gereken, her an düzenli ve temiz bir şekilde muhafazası zor olan elbiseler de işin içine girince içinde çıkılmaz bir hal alıyor.

Kaynak: stylemepretty

Giyinme odaları denilince yatak odasının içinde ya da yatak odasına yakın bir alanda ihtiyaçlara uygun askılar, raflar ve dolaplara sahip bir alan aklınıza gelsin. Büyük bir yatak odasına sahipseniz yatak odası dekorasyonu yaparken giyinme odası için de bir yer ayırmalısınız. Yatak odası içinde ayırmış olduğunuz bu yer ihtiyaçlarınıza uygun şekilde, mevcut alanı en verimli şekilde kullanılmalı ve aradığınız her şeye ( Elbise, takı, ayakkabı, aksesuar gibi)  anında kolayca erişebilmeniz olanak sağlamalı. Bunların dışında havalandırma imkanı olmalı ki elbiselerden kaynaklı toz ve koku gibi istenmeyen durumların önüne geçilebilsin.

İlginizi Çekebilir  Laminat Parke Nerede ve Nasıl Kullanılmalı?

Kaynak: hgtv

Giyinme Odaları Ortak Kullanıma Uygun

Sadece kadınları için giyinme odası yapılabileceği gibi erkekler için de giyinme odası yapılabilir. Bu iki durum dışında evli çiftler için ortak kullanıma olanak sağlayan giyinme odaları da yapılıyor. Ortak kullanılan giyinme odaları odanın bir bölümü erkek diğer bölümü ise kadın için uygun depolama alanları ile aynı görünse de farklı ihtiyaçlara göre tasarlanabilir. Kadınların ayakkabı, aksesuar, takı ve çanta gibi çok farklı seçeneklere sahip ihtiyaçları ile erkeklerin giyinme alışkanlıklarından kaynaklı ihtiyaçları her zaman eş değer olamayabiliyor.

Kaynak: deavita

Giyinme odaları mevcut alanı kullanarak ihtiyaçlara uygun yapılabileceği gibi çok geniş alanlarda, çok lüks ve gösterişli şekilde de yapılabilir. Giyinme odası dekorasyonu tamamen sizin sosyal ve ekonomik yapınız elverdiği sınırlar doğrultusunda belirlendiğinden mevcut yatak odanızın bir kısmını kullanışsız dolaplar yerine küçük bir giyinme odası olarak  tasarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekler yardımı ile kendinize ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir giyinme odası dekorasyonu yaparken bu örneklerde uygulanmış fikir ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kaynak: robsonrak

Kaynak: strachan

Kaynak: hgtv

Kaynak: instagram

Kaynak: instagram

Kaynak: houzz

Kaynak: instagram

Kaynak: architecturaldigest

Kaynak: fimes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir